Społeczeństwo

„Prosić, nie znaczy być słabym – prosić, znaczy być silnym dla innych!”

Pan Mirosław Florek cierpi na dziecięce porażenie mózgowe prawostronne. Nadmierne i niekontrolowane napięcie mięśni powodujące niechciane wysztywnianie się nóg, a także problemy z utrzymaniem równowagi, znacząco wpływa na jakość jego życia. Aby móc funkcjonować w życiu społecznym Pan Mirek potrzebuje pomocy wózka elektrycznego.

Obecnie Pan Mirosław korzysta z wózka elektrycznego Storm 3 euro, który otrzymał z dofinansowania Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Niestety wózek ma już ponad 11 lat i co jakiś czas coś się w nim psuje. W 2011 roku przeszedł ogólny remont, a także zostały wymienione opony, panel sterowania oraz szczotki węglowe w silniczkach. Jednak konieczność ciągłego korzystania z wózka wpływa na jego stan utrzymania. Coraz częściej wymaga wymiany części, które są bardzo drogie, gdyż wózek jest niemieckiej firmy. Właściwie model Storm 3 został już wycofany z produkcji.

Aktualnie na rynek wszedł nowszy model tej samej marki – Storm 4. Niestety koszt takiego wózka wynosi ok. 26-27 tys. Pan Mirek jako osoba niepełnosprawna nie może sobie pozwolić na tak duży wydatek. Ponadto dofinansowania na tego typu wózki zostały wycofane przez rząd PO…

Pan Mirosław boryka się z różnymi dysfunkcji fizycznymi, m.in.: bardzo duża spastyczność kończyn, silne drętwienia i uczucie ciężkości w nogach. Stan fizyczny zmusza Pana Mirka do częstej zmiany ułożenia nóg na podnóżkach, ponieważ często drętwieją i bolą. W wózku, który aktualnie posiada czynności te można wykonać tylko częściowo i tylko manualnie, co skazuje go wyłącznie na pomoc osób trzecich, a tym samym bardzo ogranicza samodzielność, na której Panu Mirkowi tak bardzo zależy. Nowsza wersja wózka posiada elektryczne wyposażenie, dlatego też pozwoliłaby na większą samodzielność.

ZWRACAMY SIĘ Z OGROMNĄ PROŚBĄ DO LUDZI DOBREJ WOLI O POMOC DLA PANA MIROSŁAWA FLORKA W JEGO TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ!

LICZY SIĘ KAŻDY GEST, KAŻDA KWOTA!

POMÓŻMY SPEŁNIĆ MARZENIE – WZMOCNIĆ SAMODZIELNOŚĆ PANA MIRKA!

 

Darowizny można przekazać na konto:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”
77-400 Złotów, Stawnica 33A

89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

W tytule: „dla MIROSŁAWA FLORKA”

 

 

Możesz też przekazać 1% podatku:

KRS: 0000186434
Z dopiskiem „dla MIROSŁAWA FLORKA”

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.