Sport

Siatkarskie emocje pod Wawelem

Tekst: Łukasz Marcinek

 

Po raz trzeci Kraków będzie gościć Memoriał Jerzego Huberta Wagnera – najbardziej prestiżowy towarzyski turniej w siatkówce mężczyzn.

 

W dniach 11-13 sierpnia w krakowskiej Tauron Arenie znów czekają nas siatkarskie emocje. 15 tysięcy kibiców będzie mogło podziwiać najlepszych siatkarzy świata z reprezentacją Polski na czele. Dla mistrzów świata to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w Polsce. Rywalami biało-czerwonych będą najlepsze zespoły świata: Rosja, Francja i Kanada. Sborna – jedna z najlepszych drużyn świata, mistrzowie olimpijscy z Londynu z 2012 roku. Francja – zespół, który w ostatnich trzech latach dokonał największego postępu – zwycięzcy tegorocznej Ligi Światowej. Kanada – kraj, który intensywnie się rozwija w sportach, nie jest to już drużyna do bicia. Smaczku dodaje fakt, że obecnie za siatkówkę w tym kraju jest odpowiedzialny Stephane Antiga – były trener polaków z którymi sięgnął po złoto Mistrzostw Świata w 2014 roku. Największym zainteresowaniem oczywiście będzie się cieszyć reprezentacja Polski. Pod wodzą nowego trenera Ferdinadno De Girgiego przygotowują się do EuroVolley, dlatego kibice bacznie będą się przyglądać postępom naszej drużyny.

 

Hubert Jerzy Wagner to najwybitniejszy trener w historii polskiej siatkówki. Z reprezentacją Polski sięgnął po złoto Mistrzostw Świata w Meksyku w 1974 roku a dwa lata później w Montrealu zdobył złoto Igrzysk Olimpijskich. Trzykrotnie sięgał po medale Mistrzostw Europy: dwa srebra i brąz. W 2002 roku zginął w wypadku samochodowym, około 11 rano stracił panowanie nad autem i uderzył w innej pojazdy, przyczyną był zawał serca. Od 2003 roku organizowany jest turniej towarzyski w siatkówce mężczyzn jego imienia. Początkowo turniej odbywał się w Olsztynie w latach 2003-2008. Od następnego roku turniej odbywa się różnych miastach Polski. Kraków gościć te zawody będzie po raz trzeci. W 2014 roku biało-czerwoni przegrali z Bułgarią 2:3 wygrali z Chinami 3:0 a także z Rosją 3:2 i zajęli drugie miejsce za Sborną. Rok temu Polska ulega Bułgarii 2:3 wygrała z Belgią 3:1 oraz przegrali z Serbią 2:3 zajmując trzecie miejsce. Kraków po raz trzeci będzie gości Memoriał Wagnera, a Polska jeszcze nie wygrała tego turnieju w grodzie Kraka. Zobaczymy jak w tym roku zaprezentują się nasi siatkarze.

 

Bilety można nabyć przez stronę Abilet.pl ceny zaczynają się od 40 zł. Każdy bilet upoważnia do wejścia na oby dwa spotkania każdego dnia. Dzieci do lat 6 wstęp wolny bez miejsca siedzącego.

 

Plan meczów:
11.08.2017 (Piątek)
godz. 17:30 Kanada – Rosja,
godz. 20:30 Polska – Francja.

12.08.2017 (Sobota)
godz. 15:00 Polska – Kanada,
godz. 18:00 Francja – Rosja.

13.08.2017 (Niedziela)
godz. 15:00 Kanada – Francja,
godz. 18:00 Polska – Rosja.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.